Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

Am avut permisul suspendat pentru 30 de zile , care suspendare expira azi la ora 24. Ce se intampla daca maine condu si nu am permisul la mine , sambata nefiind program la politia rutiera?
Nimic. Vi s-a suspendat permisul nu dreptul de a conduce.
Deci daca maine condu si sunt oprit de cei de la rutiera, neavand permisul la mine , sunt amendat pt. ca nu am actele la mine, neconsiderandu-se conducere fara permis?
A fost nevoie sa dati sala ( 13 din 15 ) ?
Nu am dat sala. 30 ce zile pentru neacordare de prioritata la pietoni. mulumesc !
In hg 1391 este prevazuta obligativitatea sustinerii unui examen teoretic indiferent de numarul de zile de suspendare . Din cate stiu art. 219 nu a fost inlocuit . Sfatul meu este sa aveti rabdare pana luni dimineata pentru a nu avea surprize. As avea rugamintea sa-mi confirmati ca nu este necesar sau nu test grila si la ce judet se intampla ? Va multumesc .