avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se intampla cu martorul care nu isi mai aminteste ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se intampla cu martorul care nu isi mai aminteste toata intamplarea

Sunt chemata ca martora ca sa descriu o intamplare dar care s-a petrecut cu aproximativ un an in urma. Nu stiam ca voi fi citata ca martora. Din pacate nu imi mai amintesc anumite amanunte. Daca la unele intrebari nu voi sti sa raspund, pot spune ca nu imi mai aduc aminte? Sau voi fi invinuita ca ascund unele lucruri sau ca mint? Stiu doar esentialul dar micile amanunte le-am uitat. Va multumesc pentru raspuns!!
Cel mai recent răspuns: Darie Tudor , utilizator 21:18, 7 Mai 2010
spuneti ca nu va amintiti exact si asta e..,nu se intampla nimic
Asa dupa cum am mai spus, uitarea nu este un defect, ci o calitate. Ca martor, dupa un eveniment care s-a intamplat cu mult timp in urma, este si normal sa se uite anumite detalii. Daca, cu adevarat, nu va amintiti, spuneti sincer ca nu va amintiti si nu veti fi acuzata de tainuire. Aveti gija la intrebari sa nu va contaziceti prin afirmatii care duc la concluzia ca nu ati uitat, ci ascundeti adevarul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sa ma prezint sau nu ?! Mogasanu Mogasanu Zilele trecute am primit o citatie in care se spun urmatoarele : XXXXXX este chemat in istanta , camera x m sala x , in ziua de 14 decembri 2010 ora ... (vezi toată discuția)
Cum se dovedeste elagrosu elagrosu cum se dovedeste tainuirea daca nu exista decit declaratii verbale ale unor persoane care zic ca ti-au zis fara a putea dovedi zicerea (vezi toată discuția)
Martor bibi22 bibi22 am fost martor la un accident rutier vara trecuta si am dat declaratie....si acum am primit citatie la tribunal p data de 16 mai si sincer nu mai tin minte ... (vezi toată discuția)