avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum se dovedeste
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum se dovedeste

cum se dovedeste tainuirea daca nu exista decit declaratii verbale ale unor persoane care zic ca ti-au zis fara a putea dovedi zicerea
tainuirea nu se poate dovedi decat prin inscrisuri sau prin martori...dar tot trebuie sa dovedeasca cu un inscris o inregistrare...deci nu se poate :)) martorii pot minti....
E drept ca martorii pot minti insa infractiunea se poate dovedi cu aceasta proba perfect admisibila. Si daca doi martori spun asa...
av.M.Hornea
Nu, se poate dovedi dar trebuie analizate probele.
Chiar daca o persoana a fost pusa sub invinuire nu inseamna ca este vinovata...

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Nu, se poate dovedi dar trebuie analizate probele.
Chiar daca o persoana a fost pusa sub invinuire nu inseamna ca este vinovata...

avocat Claudiu Lascoschi


N-a spus nimeni ca ar fi vinovata. Userul ne intreba cum se poate dovedi...
av.M.Hornea
un procuror scuza-ti expresia "nu pune botu" la asa ceva...

Alte discuții în legătură

Marturia-unica proba? ContSters156394 ContSters156394 Buna ziua. Marturia poate fi proba unica intr-un proces? Recent am auzit de un caz in care A l-a actionat in judecata pe B pentru distrugerea unui bun (anume ... (vezi toată discuția)
Complicitate pe nedrept!? numelemeu numelemeu Buna ziua,am o problema grava si nu stiu cum sa actionez. Un prieten m-a rugat sa-i trec masina in tara,iar dupa circa 5 luni ajung sa aud ca masina este ... (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa intr-un caz de crima lifestolen_21 lifestolen_21 Buna dimineata! Am o mare nelamurire intr-un caz de crima,un baiat,impreuna cu fratele sau si inca un prieten au fost atacati de 7 indivizi,atacatorii find ... (vezi toată discuția)