Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie sanctionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie sanctionare

Buna ziua,
Hotararea instantei de fond pronuntata intr-un dosar ce are ca obiect o contestatie a unei decizii de sanctionare este definitiva si executorie de drept????????? Nu se poate face recurs??????:O
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!
Se poate face recurs in 10 zile de la comunicare conf. art. 80 din Legea 168/1999 privind conflictele
...de munca.
Hotararea este intr-adevar definitiva si executorie de drept, dar nu este si irevocabila.