avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie sanctionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie sanctionare

Buna ziua,
Hotararea instantei de fond pronuntata intr-un dosar ce are ca obiect o contestatie a unei decizii de sanctionare este definitiva si executorie de drept????????? Nu se poate face recurs??????:O
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!
Cel mai recent răspuns: Avocat Liviu Samoila , Avocat 14:42, 10 Mai 2010
Se poate face recurs in 10 zile de la comunicare conf. art. 80 din Legea 168/1999 privind conflictele
...de munca.
Hotararea este intr-adevar definitiva si executorie de drept, dar nu este si irevocabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citarea partilor, sarcina probei, administrarea probelor, pronuntarea hotararilor, recursul. mike250 mike250 Citarea partilor Partile sunt legal citate, daca citatia le-a fost inminata cel putin cu o zi inaintea judecarii. (articolul 74, alineatul (3) din Legea ... (vezi toată discuția)
Nelamurire in legatura cu litigiul de munca florinm. florinm. Buna ziua! Sunt nou in acest forum si doresc,daca se poate,sa primesc o lamurire la urmatoarea problema: Sunt salariat personal contractual intr-o institutie ... (vezi toată discuția)
Castig de cauza desfacere disciplinara contract de munca Krissia . Krissia . Dupa ce mi s-a desfacut ilegal contractul de munca am actionat unitatea in judecata. Azi am vazut pe siteul TMB prima solutie data in cauza, solutie ce este ... (vezi toată discuția)