avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea reabilitarii locuintelor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea reabilitarii locuintelor

as dori sa stiu daca s-a dat recent o lege prin care proprietarii de apartamente pot sa isi reabiliteze termic locuinta fara autorizatie si proiect de la primarie, cu o firma privata sau pe cont propriu? va rog sa imi spuneti care este acea lege si paragraful unde se specifica lucrul acesta pt a o putea arata celor de la asociatie.
va multumesc.

Alte discuții în legătură

Reabilitarea termicã a clãdirilor de locuit ancady2003 ancady2003 Buna ziua, Am o problema pe care nu reusesc sa o rezolv. Asociatia de proprietari de unde apartin, doreste sa reabiliteze termic blocul in care locuiesc ... (vezi toată discuția)
Izolare exterioara a blocului de locuinte PD PD Buna ziua, Suntem o Asociatia de Proprietari din Timisoara si dorim sa izolam exterior blocul (anvelopam) cu polistiren. Am fost la Primaria Timisoara si am ... (vezi toată discuția)
Program de reabilitare termica blocuri cameliaborangic cameliaborangic ca prprietar este obligatoriu sa participi la programul de reabilitare termica (vezi toată discuția)