Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... coasigurat
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

coasigurat

sotia este in pensie de boala
sotul iese din somaj de ce acte am nevoe si de
unde
Va rog sa va confirmati contul si totodata sa precizati care este pozitia dvs. fata de "sotul" si "sotia" din continutul postarii?
Vreti sa spuneti daca sotul poate fi coasigurat,cand sotia este in pensie de boala?
da
Da.Puteti fi coasigurat,daca sotia este in pensie de boala.Pentru intocmirea dosarului,mergeti la casieria spitalului din localitatea de domiciliu cu:copie dupa cuponul sotiei,copie dupa actul de identitate a sotiei,copie dupa actul dvs de identitate,adeverinta de la sectia financiara(fisc)pentru dvs., copie dupa certificatul de casatorie si sotia va trebui sa completeze o declaratie tip,cum ca este de acord sa fiti coasigurat(adeverinta se elibereaza de cel care primeste dosarul).
Muresan Felicia, utilizator