Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stagiu de cotizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stagiu de cotizare

buna ziua,
as dori si eu un raspuns la problema mea mea,
urmeaza sa intru in concediu de ingrijire si crestere copil pina la 2 ani dar in judetul unde trebuie sa depun dosarul imi trebuie pe linga celelalte acte si stagiul de cotizare.firma la care am lucrat are sediul social in bucuresti iar noi suntem un punct de lucru din alt judet,iar ca sa obtin acest stagiu de cotizare trebuie facuta cerere la casa de pensii din bh iar acestia o trimit mai departe la bucuresti.,si aceasta dureaza 2-3 saptamani.daca depasesc cele 60 de zile lucratoare pt depunera dosarului mai primesc indemnizatia de crestere si ingrijire copil pina la 2 ani?sau exista o procedura prin care pot primi acel stagiu de cotizare mai repede? in speranta ca voi primi un raspuns va multumesc
Este foarte simplu:
1 - faceti o cerere catre director (sediul social din bucuresti) prin care solicitati CIC incepand cu data de......
2 - solicitati Adeverinta - Tip cu stagiul de cotizare (ANEXA 4 la normele metodologice de aplicare OU 148/2005