Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale plata factura telefon mobil de societate aflata in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

plata factura telefon mobil de societate aflata in suspendare

Va rog aveti amabilitatea de a imi raspunde, pentru o societate comerciala aflata in suspendare pe o perioada de 3 ani, care la data prezentei figureaza cu o factura restanta la o societate de telefonie mobila care face presiuni de plata, emisa din 2008, in ce conditii poate fi platita?

Societatea nu desfasoara nici un fel de activitate si a depus bilantul contabil 2009 cu activitatea suspendata la ONRC. In conditiile in care face plata se inregistreaza operatiuni pe 2010 !!!???
nu se poate inregistra plata in contabilitate avand activitatea suspendata. factura poate fi platita de catre asociat sau administrator personal direct la casieria societatii de telefonie mobila