Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea pentru locuinte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea pentru locuinte

Buna ziua,

Imi puteti comunica va rog care este legislatia in vigoare pentru locuinte. Din ce stiu eu, anexa 2 din legea 114 s-a abrogat. Imi puteti da o varianta actuala a acestei legi?

Cine poate verifica modificarile care s-au adus in interiorul unui apartament si daca este ilegal dezafectarea unor pereti de bca(camara) ?

Multumesc
In cazul organizarii in asociatie de proprietari,L nr 230/2007
Autoritatea competenta in verificarea legalitatii modificarilor interioare,Disciplina in constructii,Directia Corp Control ,din cadrul primariei responsabile