Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa cu sediul social fara sediul profesional
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa cu sediul social fara sediul profesional

sora mea a terminat cursurile de manichiura -pedichiura , masaj, ar putea sa devina pfa cu sediu social fara sediu comercial si sa mearga la domiciliul clientilor? va multumesc
Pentru a inscrie la ORC un PFA este necesara declararea unui sediu profesional.
Activitatea se poate presta la "terti" ( domiciliul clientilor) completandu-se in acest sens declaratia tip II la punctul 4.3.4
La PFA este necesar sediul doar ca adresa de corespondenta nu ca un loc fix pentru desfasurarea activitatii. Nu se cere punct de lucru PFA