avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa cu sediul social fara sediul profesional
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa cu sediul social fara sediul profesional

sora mea a terminat cursurile de manichiura -pedichiura , masaj, ar putea sa devina pfa cu sediu social fara sediu comercial si sa mearga la domiciliul clientilor? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Elisabeta Cocolos , Consilier juridic 16:31, 13 Mai 2010
Pentru a inscrie la ORC un PFA este necesara declararea unui sediu profesional.
Activitatea se poate presta la "terti" ( domiciliul clientilor) completandu-se in acest sens declaratia tip II la punctul 4.3.4
La PFA este necesar sediul doar ca adresa de corespondenta nu ca un loc fix pentru desfasurarea activitatii. Nu se cere punct de lucru PFA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen servicii infrumusetare nikko2011 nikko2011 Buna ziua , am terminat o scoala de estetica si conform diplomei sunt tehnician superior de estetica corporala ( toate tratamentele care se fac din cap pana ... (vezi toată discuția)
Pfa fără punct de lucru laura_laura96 laura_laura96 Bună ziua doresc să vă întreb dacă se poate să fiu pfa fără punct de lucru de exemplu eu sunt cosmeticiana și doresc să merg la client acasă sau ... (vezi toată discuția)
Cod caen 8690 GP Gina GP Gina Bună ziua , vă rog să-mi spuneți dacă am înființat un srl pe acest cod de ce trebuie să am punct de lucru , dacă activitatea se desfășoară la ... (vezi toată discuția)