Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa fără punct de lucru
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa fără punct de lucru

Bună ziua doresc să vă întreb dacă se poate să fiu pfa fără punct de lucru
de exemplu eu sunt cosmeticiana și doresc să merg la client acasă sau să le chem la mine acasă În funcție de preferințele lor
credeți că se poate fără să am un punct de lucru ? Eventual doar un sediu Adică la mine acasă (stau la curte).. mulțumesc
Declarati la Registrul comertului si la ANAF sediul social, la dvs. acasa si mentionati ca lucrati in baza de comenzi/ contract de prestari servicii la domiciliul clientilor.
Asta se poate face si la Interprindere Individuală? Nevasta mea se ocupa cu manichiură pedichiură. Vrea sa facă interprindere individuală noua cu sediul acasă, dar fără punct de lucru fix, mai exact va face serviciile la clienți acasă, adica un punct de lucru mobil.
Sz16David, utilizator
Nu vad de ce sa nu se poata declarand sediul social la dvs. acasa si precizand conditiile in care se efectuaza activitatile.
Deschizand o firma ca II banuiesc ca doriti sa angajati lucratori in acelasi regim de lucru.