Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE

Buna ziua,
se poate pensiona pe caz de boala un angajat (barbat), daca a fost operat (protezare de col femural - stg) ?
anul nasterii 1950 = 60 ani
stagiu de cotizare = 22 ani

care sunt pasii?

Problema este ca nu are nici un medical dat la firma angajatoare...
Este suficienta foaia de externare?

va rog mult sa-mi raspundeti.
din ce stiu eu ar trebui sa poata ,trebuie un act de la medicul care l-a operat si foaia de internare ,dupa trebuie sa mergi la comisie ,si iasa la pensie pe caz medical....ori de boala
A sunat la medicul de specialitate, care i-a spus ca trebuie sa ia de la med de fam medical.
Din cate stiu, medicul de fam, nu-i poate da mai mult de 10 zile, ce face mai departe?