Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de administrare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de administrare

2 soc incheie un ctr de administrare avand ca obiect aparate jocuri de noroc una din soc se obliga ca la un anumit termen sa predea celeilalte sumele incasate.ctr se reinoieste dar societatea care administra jocurile nu mai achita o anumita suma.reprez legala al soc recunoaste suma datorat.cele 2 soc incheie un proces verb prin care se recunoatse datoria se sisteaza jocurile iar dupa o anumita perioada soc deb achita o parte din datorie.intrebarea este acest litigiu e de natura comerciala sau penala?deoarece soc cred face plangere pentru evaziune fiscala si abuz de incredere deoarece ea considera ca cealalta soc sia insusit sumele ilegal?merci
Ai mai deschis topicul asta undeva.
Sterge unul.
care e intrebarea?