Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Informatii confidentiale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Informatii confidentiale

Buna,
va rog sa ma ajutati sa aflu ce pot sa fac, in cazul in care informatii confidentiale referitoare la contul meu, credite, sold, data scadentei au fost spuse unei alte persoane, fara aprobarea mea de catre o banca, in conditiile in care nu aveam nici un credit restant sau vreo problema.

In contractul de creditare este un punct unde este specificat:"Banca se angajeaza sa pastreze confidentialitatea informatiilor privind imprumutatul si co-imprumutatii, cu exceptia cazului in care aceste dezvaluiri sunt impuse de lege"

Ce pot sa fac, avand in vedere ca banca a incalcat contractul?

Multumesc pt ajutor
Multumesc mult pt informatii