Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... conflict de interese in domeniul privat
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

conflict de interese in domeniul privat

Stie cineva daca exista prevederi in legislatia comunitara cu privire la un conflict de interese aparut intre 2 societati comerciale, si care sunt situtiile cand acsta poate sa apara?
Puteti sa luati cuprinsurile pe ultimii ani de la RDComercial si RDComunitar, eventual si Pandectele pentru ca si acolo, din cate imi amintesc, sunt spete EU si sa vedeti ce s-a scris.
Fiecare, cand isi face review-ul, pe doctrina si jurisprudenta, retine temele care il intereseaza, de-aia zic. Si tot de-aia nu stiu sa va raspund decat cu un sfat aditional.