Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Contributii administratorisi asociati SRL
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Contributii administratorisi asociati SRL

Buna seara,
Suntem un srl cu doi asociati si amandoi administratori ai firmei. Eu ma aflu in concediu de ingrijire copil iar celalalt asociat nu mai este angajat in alta parte. Pentru ca firma a avut activitatea suspendata nu am depus niciun fel de declaratii. Recent am inceput activitatea. Intrebarea este: trebuie sa platim CAS sau CASS in conditiile in care nu am prevazut o indemnizatie de administrator ?
Multumesc
Pentru ca firma a avut activitatea suspendata nu am depus niciun fel de declaratii.

probabil ati cerut regim derogatoriu...

Intrebarea este: trebuie sa platim CAS sau CASS in conditiile in care nu am prevazut o indemnizatie de administrator ?

Cas si Cass platesc angajatii /angajatorii , sau cei ce au contracte direct cu aceste institutii.
Ec.Angelica-Ana Pop , Contabil
Nu sunteti obligati daca nu este un CIM, contract de management, iar activitatea societatii a fost suspendata.