avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce inseamna ce scrie pe portal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce inseamna ce scrie pe portal

la un proces la curtea de apel:
Am.pron. 21.05. BV/CD
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:13, 16 Mai 2010
S-a amanat pronuntarea solutiei pentru data de 21.05
In acest caz, instanta are nevoie de timp mai îndelungat pentru deliberare, pronunţarea neputandu-se face în ziua judecăţii, ci s-a amânat pentru o dată ulterioară ... data care nu va depăşi 7 zile (art.260 alin.1 C.proc.civ. ).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rãmas în pronunþare dar ...amânat lungu1on lungu1on Proces la tribunal , stare de judecată , rămas în pronunţare . Pe situl tribunalului , in loc să văd soluţia , apare amânat la data de .... Care ar ... (vezi toată discuția)
De cate ori se poate amana pronuntarea? emilifor emilifor Am un proces la curtea de apel ,s-a judecat recursul si de doua ori s-a amanat pronuntarea sentintei din lipsa de timp-exprimarea exacta este:deoarece pentru ... (vezi toată discuția)
Aminarea pronuntarii Anca Puma Anca Puma As dori sa stiu, daca este normal ca intr-un proces civil, sa se amine pronuntarea de cel putin 3 ori, si pina la urma, de cite ori se poate amina din punct de ... (vezi toată discuția)