avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Va rog sa ma ajutati
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Va rog sa ma ajutati

Am primit o CITATIE emisa din 5 mai pe numele meu in care sunt chemata in aceasta instanta camera 76, complet falimente nr.2 in ziua de 07 iunie 2010 ora 8,30 in calitate de parat in proces cu SC ... SRL. PRIN LICHIDATOR CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENTA .......... in calitate de reclamant pentru Fond -
Am avut un SRL infiintat in 1999, suntem 2 asociati eu sunt plecata din localitate din 2003, a ramas in localitate asociatul pe care nu il mai gasesc. Am stiut ca societatea a fost radiata din oficiu.Probabil au ramas ceva datorii.Sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac....... Va rog sa--mi dati un sfat....
Cel mai recent răspuns: Adrian Stoica , Practician in insolventa 07:42, 16 Mai 2010
Societatea va fi radiata prin lichidator. Luati legatura cu firma de insolventa, care are toate datele.
In situatia in care va aflati in imposibilitatea de a va prezenta la termenul precizat se impune sa informati oficial lichidatorul
Mergeti in arhiva comerciala a tribunalului si studiati dosarul pentru a vedea
despre ce dosar de insolventa si ce datorii avea firma dvs.
Ar fi bine sa luati legatura si cu lichidatorul ca sa va informeze despre datoriile pentru care s-a format dosarul de insolventa.
Daca erati si administratorul firmei intrebati lichidatorul daca a formulat cerere
de atragere a raspunderii personale.
In acest caz ar fi bine sa va pregatiti apararea si sa consultati un avocat.
Odata cu citatia ar fi trebuit sa primiti si o copie dupa cererea de chemare in judecata ! daca nu ati primit-o asta e va trebui sa studiati dosarul cauzei sau sa va prezentati la termen sau sa va angajati un avocat
Daca nu faceti nimic se va judeca in lipsa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa-mi spuneti ce sa fac sunt speriata anaprint anaprint Am primit o Citatie pe numele meu in care sunt chemata in instanta, COMPLET FALIMENTE NR. 2, in calitate de PARAT, in proces cu SC...SRL. PRIN LICHIDATOR ... (vezi toată discuția)
Rog ajutor urgent- insolventa ioanagts ioanagts Sunt asociat 50 % si unic administrator la o SRL. Avand in vedere ca celalalt asociat s-a ocupat mereu de firma, m-am hotarat sa cesionez partile mele ... (vezi toată discuția)
Asumarea raspunderii administratorului firma fara datorii roxana35 roxana35 Am o firma care din 2003 nu a mai avut activitate, nu are nici un fel de datorii nici la furnizori si nici la finante. In 2008 am primit o adresa de la ... (vezi toată discuția)