Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale suspendare activitate srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

suspendare activitate srl

vreau sa suspend activitatea firmei la registrul comertului si imi trebuie certificate constatatoare emise in baza declaratiilor tip pentru autorizarea activitatii. Nu reusesc sa le mai gasesc.
Pot suspenda activitatea si fara ele sau trebuie sa le am si de unde sa fac rost de ele?
Daca nu le mai gasiti, mergeti la ORC rugati sa va fie indicate numerele de inregistrare ale certificatelor si datele de emitere, urmand sa publicati pierderea lor, declarandu-le nule, intr-un ziar, iar la dosar sa depuneti ziarul in care ati publicat anularea.
cine a emis aceste certificate?
registrul comertului :))
Scuzati-ma ...am prescurtat Oficiul Registrului Comertului ...ORC si nu v-ati dat seama. Mergeti la aceasta institutie si urmati calea indicata. Numai bine.
va multumesc