Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuielile pe persoana fizica nu se mai deduc?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuielile pe persoana fizica nu se mai deduc?

Intr-o firma (SRL de ex) se aduc facturi si chitante de la EON pe numele de persoana fizica (administratorul) si nu pe numele societatii. Se pot inregistra in contabilitate?
Bineinteles ca NU
Pana acum se deduceau? In baza carei legi?
~ Conținut șters la cerere ~
Se inregistreaza si factura (totalul fct) si apoi chitanta sau direct in casa numai chitanta?
cactusul, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~