Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recurs suspendat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recurs suspendat

Buna ziua,

Intr-un proces care il am cu un asociat ( procedura insolventei- societate cu raspundere limitata) dosarul s-a aflat pe fond la Tribunalul Bucuresti unde Completul de judecata ia respins cererea, a facut recurs, recursul s-a mutata la Curtea de Apel Bucuresti unde au fost doua termene la care eu nu m-am prezentata si nici avocat delegat nu am avut, la ultimul terme Instanta recurs de la CAB a decis citez din sentinta" In baza art.155/1 C.pr.civ. Suspendă judecata cauzei pentru nedepunerea de către recurentă a relaţiilor privind sediul intimatei. Irevocabilă."
Imi puteti explica va rog ce inseamna acesta sentinta, mai poate fii redeschis acest dosar, sau s-a terminat definitiv procesul?

Va multumesc
Procesul nu s-a finalizat. Este vorba despre un incident procedural cand instanta, urmare a neindeplinirii de catre reclamant, în speta recurent, a obligatiilor stabilite de instanta, instanta a decis suspendarea judecarii cauzei pana cand recurentul isi va indeplini obligatia si va solicita repunerea cauzei pe rol printr-o cerere (netimbrata) la care va atasa dovada privind sediul intimatei.
Instanta nu poate judeca acel dosar daca nu cunoaste sediul intimatei pentru a fi indeplinita procedura de citare cu aceasta.;)
Corina Capotã, Avocat