Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu prenatal

Cine imi plateste concediul prenatal si cum se calculeaza, avand in vedere ca in ultimii 2 ani am fost in concediu de ingrijire copil. Acesta imi expira pe 15 aprilie, data din care intru in concediu prenatal pt cel de-al 2 lea copil. Primesc 80 % din media indemnizatiei pe ultimele 6 luni, sau din salariul pe care l-am avut inainte de a intra in concediu ingrijire copil? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~