avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionat conform Legii nr. 164/2001
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionat conform Legii nr. 164/2001

Cineva pensionat pe legea 164/2001 privind pensiile militare de stat , in urma legii 49/2010 mai poate fi angajat ? Mentionam ca el s-a pensionat anticipat.#-o
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:42, 28 Mai 2010
Peste cateva zile toate pensiile din alte sisteme se vor introduce in sistemul public de pensii (Legea 19/2000) asa ca mai aveti putintica rabdare!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Militar/politist pensionat angajat functionar public rhemaxos rhemaxos Dupa cum se cunoaste, OUG nr.230/2008 a fost declarata neconstitutionala. Foste cadre militare/din politie s-au pensionat in baza legilor specifice: Legea ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? pensie militara sau civila? iurcut dumitru iurcut dumitru sunt nascut in octombrie 1955 alucrat 2.5 ani in viata civila dupa care am fost cadru militar 17 ani cu tot cu stagiu militar si scola militara in 1993 am ... (vezi toată discuția)
Va rog ajutati-ma ! baikomarilena baikomarilena Sotul meu este pensionat pe caz de boala in gradul III, iar cei de la casa de pensii nu vor sa-i ia in considerare la calculul pensiei anii lucrati in sisteme ... (vezi toată discuția)