Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale CALCUL IMPOZITUL DATORAT DE PJ
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

CALCUL IMPOZITUL DATORAT DE PJ

Am o cladire care nu a fost reevaluata in ultimi 3 ani.
Valoare cladire ultim reevaluare 70.000
Prima reevaluare 30.000
Art 253 al.6 prevede o taxa intre 5% si 10%
Cei de la consiliul local au calculat la ultima reevaluare , iar al.6 prevede ca in cazul cladirilor care nu au fost reevaluate in ultimi 3 ani calculul se face la prima evaluare
astept pareri de la cei car stiu mai multe ca mine:D
poti fi putin mai clar?
despre ce art. din ce lege vorbesti?#-o
aaa, cred ca-i vorba de codul fiscal!!!:">
in cvazul nevaluarii se aplica HCL:D
nu stiu la ce va referiti .........eventual daca eveti nevoie va dau eu niste detalii
Astept ajutor din partea celor care stiu mai mult ca mine