Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... abuz de functie...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

abuz de functie...

as vrea sa stiu si eu ce as putea sa fac in cazul in care seful meu ma amenintat public in fata colegiilor mei la sedinta tinuta de el ca-mi rupe o mana si ca-mi scoate un ochi ... imi ia bonurile fara motive temeinice .. inventeaza de fiecare data ceva ca sa-mi ia bonurile .. si ma amenintat ca nu se lasa pana nu ma da afara din serviciu ... eu lucrez in paza ca agent interventie dar nu pot sa ma ating de el pt ca il apara directorul.. si ai convine ca ne ia la toti bonuri.. programul il avem de 24/48 ... unde as putea sai fac o reclamatie .. mia luat pe ianuarie toate bonurile pt ca asa a vrut muschiu lui asta a fost raspunsul care mi la dat.. multumesc
faceti o sesizare scrisa la director, prin care sa ii aduceti la cunostinta ce se petrece cu colegul dvs si aminiti-i sefului ca veti face o plangere la fortele de munca.
esential este ca dvs sa faceti respectivului si o plangere penala pentru amenintare.

av.m.vasilescu
Daca ,apreciati ca detineti probe temeinice si indubitabile,puteti formula plangere sub aspectul disp art 193 Cod penal
Adresati-va cu o sesizare la conducerea societatii de paza si protectie si daca detineti probe temeinice si indubitabile, puteti formula plangere sub aspectul dispozitiilor art 193 Cod penal, asa cum v-a spus si colegii.
Succes!