Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indiviziune

am un teren mostenire si intabulat 4 mostenitori , iesirea din indiviziune se poate face la un notar ? ce acte avem nevoie? 2 din cei patru vor sa isi vinda partea la notar se poate face pe loc iesirea din indiviziune si apoi sa se semneze cu cumparatorul ?
ce este certificatul fiscal si c.i?