Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ilegalitati director banca
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ilegalitati director banca

buna ziua. sant asociat in srl cu fostul sot. dupa divort, acesta nu mi-a mai permis accesul in firma si la nici un act al soc. ma ignora total. acum, cand a cerut intrarea in insolventa a societatii, descopar in actele de la dosarul din tribunal, ca in doua randuri a cerut la banca amanarea a cate patru rate a creditului pe care l-am luat impreuna(pe societate), act in care sant si eu nominalizata dar pe care eu nu l-am semnat(pentru ca nu am stiut nimic). aceasta descoperire ma face sa imi explic de ce,directorul bancii, la solicitarea mea de a purta o discutie cu el in legatura cu situatia soc. a refuzat spunand ca nu are ce discuta cu mine(banca s-a inscris la masa credala cu tot creditul, nu numai cu restanta, ceea ce el stie ca e imposibil de achitat avand in vedere ca am rams restanti cu cateva rate pt. ca nu s-a incasat mai nimic;). am aflat din surse neoficiale ca se va opune reorganizarii si va cere intrarea in procedura simplificata. ma intreb: este un aranjament intre banca si fostul sot?ce se intampla daca eu sesizes instantei ca banca a aprobat un act legat de creditul(pt. care eu sant raspunzatoare) socitatii fara aprobarea mea? multumesc
Sunteti si administrator?
Contractul de credit l-ati semnat sau nu? sau ati semnat doar o hot AGA prin care ati desemnat care e persoana care poate semna contractul de credit si contractele accesorii?
Pe ce act sunteti nominalizata ca nu am inteles?