avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre birocratie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre birocratie

Lucrez in strainatate si as dori sa schimb alocatia copilului meu din Romania in tara unde lucrez(membra U.E.) Care sunt ,,ghiseele,, la care trebuie sa ma adresez si mai ales cu ce acte?
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 20:28, 20 Mai 2010
Mergeti la ambasada sau consulatul Romaniei din
tara unde lucrati si acolo veti obtine toate informatiile
necesare - acolo este cea mai sigura sursa.
[ link extern ]
Cititi Regulamentul 1408/71

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie pentru copii la nivel european shanu shanu lucrez legal in germania dar angajat la o firma din ungaria as vrea sa stiu daca in aceste conditii beneficiez de alocatie pentru copii de la statul german (vezi toată discuția)
Alocatie europeana ii bea1980 bea1980 Imi cer scuze pentru plagierea titlului,am citit un alt mesaj si vroiam cateva lamuriri;in cazul in care eu locuiesc impreuna cu copilul in Spania pot solicita ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil nascut in romania dar parintii cu domiciliu legal in strainatate roxanavasiliu roxanavasiliu Buna ziua, Am o intrebare referitoare la alocatia de crestere a copilului meu. Acesta a fost nascut in martie 2011, in Romania. Din luna iunie 2012 am inceput ... (vezi toată discuția)