Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre birocratie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre birocratie

Lucrez in strainatate si as dori sa schimb alocatia copilului meu din Romania in tara unde lucrez(membra U.E.) Care sunt ,,ghiseele,, la care trebuie sa ma adresez si mai ales cu ce acte?
Mergeti la ambasada sau consulatul Romaniei din
tara unde lucrati si acolo veti obtine toate informatiile
necesare - acolo este cea mai sigura sursa.
[ link extern ]
Cititi Regulamentul 1408/71