Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie copil

Daca beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului mai pot declara la finante venituri obtinute din inchiriere?
Da deoarece nu au legatura ciu prestarea unei activitati remunerate
1. Venitul din inchirieri nu este un venit profesional si nu are legatuta cu indemnizatia pentru CCC pana la 2 ani.
2. Contractul de inchiriere va trebui sa fie inregistrat la Fisc pentru a nu avea probleme, nu numai cu Fiscul, dar si cu chiriasul.
cipriangnt a scris:

Daca beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului mai pot declara la finante venituri obtinute din inchiriere?

Da, aceste venituri se declara la Administratia Finaciara