Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

In 1993 am divortat si prin sentinta s-a hotarat atribuirea apartamentului mie si copilui cu evacuarea paratului. Ne-am recasatorit... dar in 2002 am divortat din nou.... Nu am mai facut partaj... a fost un fel de intelegere amiabila prin care el mi-a platit suma de 3000 dolari drept despagubire la ceea ce mi s-ar fi cuvenit. Din cauza presiunilor am acceptat si am plecat cu copilul in chirie. Ce sanse am sa deschid acum un proces de partaj?
Multumesc!
buna ziua .
trebuie vazut acel inscris usb semnatura privata, care a stat la baza intelegerii amiabile dintre dvs si fostul sot, in ceea ce priveste partajul.
in principiu, dvs. sunteti proprietar de drept al imobilului respectiv, dar trebuie analizat acel inscris sub semnatura privata .