avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Model cerere aminare termen judecata pt. lipsa de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Model cerere aminare termen judecata pt. lipsa de aparare

ma poate ajuta cineva cu un model cerere aminare a termenului de judecata pt. lipsa de aparare/
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:10, 24 Mai 2010
Domnule Presedinte,


Subsemnatul/a ....cu domiciliul in.......in calitate de reclamant/parat in dosarul cu nr.......,cu termen la data de........va rog sa-mi acordati un termen in vederea angajarii unui avocat , potrivit art.156 C.proc.civ..


Domnului Presedinte al .....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare proces civil executare dobrevictor dobrevictor Buna ziua, Care ar fi consecintele neprezentarii la primul termen de judecata al unui proces civil de intoarcere executare? Mentionez ca trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Angajarea unui aparator ales ally_alex06 ally_alex06 Buna ziua. Am o mica problema in care indraznesc sa va cer sprijinul. Sotul, cu care sunt in divort, a facut apel la hotararea data de catre prima instanta . ... (vezi toată discuția)
Amanare un termen daca n-am avocat masayoshi masayoshi Se poate cere aceasta doar la primul termen sau la orice termen? (vezi toată discuția)