Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietate

Am un teren extravilan pe care sun amplasati 3 stalpi de inalta tensiune si nu pot sa construiesc nimic pe el.Ce as putea face sa ma pot folosi de acel teren ?
sa clarificati problema cu furnizorul de curent electric care detine stalpii.
fie va plateste chirie, fie va ofera reduceri/gratuitati la curentul electric daca tineti de aceea firma fie il chemati in instanta daca nu accepta sa-si mute stalpii si ii puteti cere si daune.

av.m.vasilescu
deci as avea castig de cauza si in instanta ?
da, dar un proces depinde si de cum puneti problema - prin avocatul dvs.