Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie ref la jocurile de poker(turnee si cashgame)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie ref la jocurile de poker(turnee si cashgame)

As dori sa stiu daca legislatia in Romania permite deschiderea unei sali(de ex) unde se pot organiza legal turnee de poker, cashgame, etc. Daca aceasta permite este nevoie de o anumita licenta?
daca cineva ma poate informa pentru-ca as dori sa implementez o retea de jocuri de poker in Romania
Baza legala este OUG 77/2009 care prevede in art. 10 tipurile de jocuri de noroc printre care si jocul de carti.
este nevoie de obtinerea licentei de organizare a jocurilor de noroc si a autorizatiei pentru exploatarea acestora.
licenta este valabila 5 ani de la data obtinerii iar autorizatia este valabila un an si reprezinta o taxa ce se achita anual.