avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie ref la jocurile de poker(turnee si cashgame)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie ref la jocurile de poker(turnee si cashgame)

As dori sa stiu daca legislatia in Romania permite deschiderea unei sali(de ex) unde se pot organiza legal turnee de poker, cashgame, etc. Daca aceasta permite este nevoie de o anumita licenta?
daca cineva ma poate informa pentru-ca as dori sa implementez o retea de jocuri de poker in Romania
Cel mai recent răspuns: Andreea Tudor , Avocat 20:42, 28 Mai 2010
Baza legala este OUG 77/2009 care prevede in art. 10 tipurile de jocuri de noroc printre care si jocul de carti.
este nevoie de obtinerea licentei de organizare a jocurilor de noroc si a autorizatiei pentru exploatarea acestora.
licenta este valabila 5 ani de la data obtinerii iar autorizatia este valabila un an si reprezinta o taxa ce se achita anual.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subiect: intrare in vigoare oug si norme metodologice Bogdan Frunza Bogdan Frunza Salutare! Ma omoara OUG 77/2009. Cand intra in vigoare, daca pe net apare in M Of 439/26.06.2009 iar pe hartie apare publicata abia luni, 29.06.2009? daca ... (vezi toată discuția)
Jocuri de noroc sebisibiu sebisibiu Recent am citit noua ordonanta: OUG 77/2009 Eu am o pagina pe internet cu poker (primesc comision dupa fiecare jucator adus) insa pagina este pe limba ... (vezi toată discuția)
Slot machine tip totem Irimia Claudiu Irimia Claudiu As vrea sa stiu daca in romania se pot legaliza aparatele de jocuri(noroc) care functioneaza doar conectate la internet. Masinile sunt simple,contin o ... (vezi toată discuția)