avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contributii din strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contributii din strainatate

As dori sa-mi spuneti daca am lucrat in strainatatesi am platit contributii la stat as putea adauga anii lucrati la pensie.Sunt pensionata de boala.cu stima si respect Elena.multumesc.

Alte discuții în legătură

Data iesirii la pensie conform legii nr. 263/2010 gabriela767 gabriela767 am 14 ani vechime in grupa 1 de munca + ce mi se mai adauga la ei cu atatea legi care s-au scimbateu una nu mai stiu la ce varsta voi iesi la pensie.Sunt ... (vezi toată discuția)
Munca in strainatate stancea stancea am lucrat in germania din anul 2006 cite 6 luni an am acumulat 5ani lucrati continuu adica 60luni impozitate pot beneficia de pensie?eu am virsta de 33ani stima (vezi toată discuția)
Calcularea anilor de pensie andreea_madalina25 andreea_madalina25 am lucrat 20 de anii in Romania si 6 anii in Spania ,cum se calculeaza si o sa i-au ceva de la spanioli? (vezi toată discuția)