Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cedare 50% din SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cedare 50% din SRL

Buna ziua,

Eu impreuna cu inca 1 asociat detinem un SRL. As dori sa renunt la cele 50% din firma/sa ma retrag. De ce acte am nevoie si ce trebuie sa fac eu ? (cel care ma retrag).

p.s. daca aveti un model de AGA ptr asa ceva si puteti sa mi-l dati ar fi perfect

Ms,
Cam care sunt costurile pentru a demara aceasta procedura ?
Costurile sunt compuse din taxele percepute si incasate de ORC, care pot fi in cuantum de 400 - 500 lei, la care se adauga onorariul de avocat care se negociaza intre client si avocat.