avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... descoperire de card
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

descoperire de card

buna ziua, sotul meu a facut descoperire de card, dar in urma cu o luna a decedat; sunt obligata sa achit datoria? nu este facuta o asigurare pt suma respectiva?
multumesc mult
Ultima modificare: Marți, 25 Mai 2010
lumib, utilizator
Cel mai recent răspuns: lumib , utilizator 09:43, 26 Mai 2010
Dacă acceptaţi succesiunea trebuie să plătiţi acest debit.
Încercaţi să luaţi legătura cu banca aşa fel încât să nu aveţi surpriza de a plăti şi accesoriile creditului.
mentionez ca societatea unde lucra sotul a virat pe card salariul sotului si ajutorul de inmormantare, suma care se ridica la jumatate din datoria pe care o are la banca.
e legal sa opreasaca banca banii, in conditiile in care eu nu am posibilitate sa-i scot pt ca nu am pin-ul card-ului?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Overdraft nicacarmen nicacarmen Sotul meu avut un card overdraft.A decedat in luna noiembrie.Nu a avut a asigurare,era un card de salarii. M -a sunat de la banca sa platesc.Nu am facut ... (vezi toată discuția)
Succesiune mihaelaciocarlan mihaelaciocarlan buna ziua. fratele a decedat (nu are descendenti,parintii decedati ),iar eu doresc deschiderea succesiunii. cumnata mea a scos in 10 minute de la deces banii ... (vezi toată discuția)
Carduri persoana decedata RoxanaGC RoxanaGC Tatal meu a decedat, avand carduri de credit la doua banci. Cei de la banci mi-au spus ca sumele trebuie platite complet, o data, nu pot fi reesalonate, in ... (vezi toată discuția)