Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... descoperire de card
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

descoperire de card

buna ziua, sotul meu a facut descoperire de card, dar in urma cu o luna a decedat; sunt obligata sa achit datoria? nu este facuta o asigurare pt suma respectiva?
multumesc mult
lumib, utilizator
Dacă acceptaţi succesiunea trebuie să plătiţi acest debit.
Încercaţi să luaţi legătura cu banca aşa fel încât să nu aveţi surpriza de a plăti şi accesoriile creditului.
mentionez ca societatea unde lucra sotul a virat pe card salariul sotului si ajutorul de inmormantare, suma care se ridica la jumatate din datoria pe care o are la banca.
e legal sa opreasaca banca banii, in conditiile in care eu nu am posibilitate sa-i scot pt ca nu am pin-ul card-ului?