Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cine poate ridica alocatia?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cine poate ridica alocatia?

as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa fac ca sa poata lua altcineva alocatia pt copii? Mentionez ca alocatia o primesc in localitatea natala iar eu locuiesc neflotant in alta localitate datorita serviciului. Tot datorita serviciului nu pot ajunge in localitate decit duminica si din aceasta cauza am mari probleme cu cei de la posta ca nu vor sa o dea la altcineva, eu trebuind sa lipsesc o zi de la munca pt a intra in posesia ei
imputerniciti o alta persoana cu procura notariala..