Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale administraor la 2 firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

administraor la 2 firme

sunt administrator la o firma formata din 2 asociati,acum vreau sa imi infiintez propria mea firma unde sa fiu unic asociat si implicit administrator...pot fi administrator la ambele firme?
daca noua societate va avea un obiect de activitate similar, trebuie sa aveti acordul asociatilor din prima societate.