avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale administraor la 2 firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

administraor la 2 firme

sunt administrator la o firma formata din 2 asociati,acum vreau sa imi infiintez propria mea firma unde sa fiu unic asociat si implicit administrator...pot fi administrator la ambele firme?
Cel mai recent răspuns: George , Avocat 11:02, 26 Mai 2010
daca noua societate va avea un obiect de activitate similar, trebuie sa aveti acordul asociatilor din prima societate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociat caprice caprice Buna ziua, poate o persoana care este asociat intr-o societate comerciala X alaturi de un alt asociat, sa fie si asociat unic pe o alta societate comerciala ... (vezi toată discuția)
Firma noua, administrator, salariat liviu2004 liviu2004 Doresc in curand sa infiintez o firma (SRL) cu obiect de activitate servicii de proiectare. Vreau sa fiu singurul asociat si administrator. In acelasi timp, ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa ies dintr-o firma in care sunt asociat? popescuvas popescuvas Buna ziua! Am o dilema si sper sa ma puteti ajuta. Sunt asociat intr-un Srl cu 35% din actiuni, societate care are 3 asociati ( eu cu 35%, al 2-lea cu 10% si ... (vezi toată discuția)