Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... AJUTOR NASTERE - INVATAMANT - URGENT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

AJUTOR NASTERE - INVATAMANT - URGENT

Buna ziua. Sunt angajata la un liceu ca profesoara si am nascut pe 28.02.2010. As dori sa stiu cum trebuie sa procedez pentru a primi ajutorul de nastere de la scoala. Am facut o cerere pe 30.04.2010 pe care am depus-o la secretariat,(insotita de copie dupa certificatul de nastere); zilele trecute cand am fost lascoala sa-mi duc postnatalul , intreband ce se intampla cu cererea mea, fetele de la contabilitate mi-au spus ca trebuie sa merg la administratia scolilor sa-mi aprobe ei cererea .Maine vreau sa merg la administratia scolilor si sa rezolv problema insa nu stiu daca legal mai pot lua banii. MULTUMESC MULT.
da, legal puteti lua banii.
Salariul mediu pe unitate ar trebui sa fie cel din luna nasterii copilului , indiferent la ce data se solicita acest ajutor .