Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prima casa 2
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prima casa 2

In decembrie 2007 am divortat; imreuna cu fostul sot am avut un apartament; in urma partajului el a ramas cu apartamentul,iar mie mi-a revenit o suma de bani. Deci incepand cu decembrie 2010 nu mai detin nici o proprietate.
Intrebare: Pot aplica la programul Prima Casa, avand in vedere ca legea spune ca "la data intrarii in viguare a HG.. nu detine si n-a detinut..."o proprietate?
Sa inteleg ca se aplica celor care nu detin nici o proprietate de la intrarea in viguare a acestei legi/hotarari pana acum sau si celor care au detinut proprietati inainte de data intrarii in viguare a legii.

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~