avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare

Ce se poate intampla din punct de vedere juridic in cazul cand refuz sa-mi ridic drepturile banesti?
Cel mai recent răspuns: MONA PARASCHIVU , utilizator 23:31, 27 Mai 2010
Nimic ... dar de ce nu doriti sa va ridicati drepturile banesti?
Raman la unitate, intr-un cont separat, si se prescriu dupa 3 ani(adica nu puteti sa-i mai luati).
Pe criza asta puteti face un asemenea gest? Dupa 3 ani se prescriu si nu ii mai primiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriptie drepturi banesti mada9luci mada9luci Buna ziua, Va rog sa imi precizati care este termneul de prescriptie a drepturilor banesti? Si care este baza legala. Banca de la care am luat credit mi a ... (vezi toată discuția)
Salariatul refuza lichidarea H.R. SUPORT H.R. SUPORT buna , am nevoie de un pic de ajutor! un salariat refuza sa primeasca lichidarea salariala , nota de lichidare , adeverinta de vechime etc . a semnat ... (vezi toată discuția)
Restante salariale - nerespectarea sentintelor civile de catre unitatile de invatamant simona50 simona50 Buna seara, am si eu o intrebare daca sunteti amabili cu un sfat/lamurire daca se poate... Lucrez in invatamant si fiind reprezentati de sindicat am ... (vezi toată discuția)