Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... speta pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

speta pensie alimentara

in luna aprilie 2009 mama minorului face plangere la parchet pentru abandon de familie ( tatal nu a platit pensia alimentara pentru minor timp de 10 ani ) . suntem in luna mai 2010 . parchetul pana la aceasta data nu a luat nici o masura . nu a catadicsit nici macar sa trimita un raspuns scris. tatal continua ba sa sara de la plata cate o luna , ba nu plateste toata suma. ce este de facut ?
mancipri, utilizator
imi raspunde cineva ?