Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PF-Conventii civile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PF-Conventii civile

Persoana ficiza doresc sa inchei un contract civil cu o institutie bugetara.
Eu trebuie sa fiu inregistrat la finante ca persoana fizica autorizata in domeniul in care urmeaza sa-mi desfasor activitatea?
Nu este suficienta diploma de studii care-mi da dreptul sa desfasor acea activitate?
In cadrul institutiei in care lucrez,institutie publica, avem o persoana,absolventa de stiinte economice ,care dat fiind ca posturile sunt blocate,are contract de prestari servicii fara a avea calitatea de PFA...Si asta se intampla cam de doi ani.Acum suntem sau nu in legalitate,cine Dumnezeu mai stie!!!
Intrati pe:
contractdemunca.avocatnet.ro /
si veti gasi multe puncte de vedere ale drd. Ana Cioriciu Stafanescu, in legatura cu conventiile civile de prestari servicii, unde si cum se folosesc.