Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract

Sunt absolvent al unei facultati. Am lucrat doua luni la o firma de consultanta .Firma avea un contract prestari servicii cu ucrat la acest contract. Acum,mi se spune ca nu mai sunt bani si ca au nevoie de mine dar sa inchei contract !? n-am inteles,cred ca de colaborare eu,direct cu institutia, Nu sunt persoana autorizata am doar o diploma de licenta,domeniu-drept.Nu mi-au placut contractele in facultate dar iata ca ma lovesc de ele.Mi-e rusine sa-i intreb pe cei de acolo. Se poate,este bun un contract de colaborare? Am voie?Dar cu cartea de munca ce fac?
ce fel de contract v-au propus? conventie civila? contract de munca pe perioada determinata?
conventie civila dupa cate am inteles. Mai se poate si altceva inafara de contract de munca , conventie civila,si prestari?