Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Exceptii de la obligativitatea de a avea casa de marcat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Exceptii de la obligativitatea de a avea casa de marcat

Mai exista activitati care sa fie exceptatea de la obligativitatea de a avea casa de marcat?Cf OG.99/29 august 2000 la punctul 13 la exceptii era "servicii de instalatii,reparatii si intretinere a bunurilor efectuate la domiciliul clientului".
Mai este aceasta activitate exceptata?
Da, conform art. 2, lit. l) din OUG nr. 28/1999 privind obligatia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale.