Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim

sunt asociat unic la srl si administrator sunt singur la firma trebuie sa am contract individual de munca este obligatorie:P:P:P:P
Daca la infiintare ai optat ca firma ta sa fie microintreprindere atunci, daca in termen de 60 de zile de la infiintare nu ai angajat pe nimeni( chiar si cu 2 ore), pierzi doar calitatea de microintreprindere.
kajan.barna a scris:

sunt asociat unic la srl si administrator sunt singur la firma trebuie sa am contract individual de munca este obligatorie:P:P:P:P

Nu este obligatoriu acest lucru ... decat daca v-ati declarat ca microintreprindere, intrucat trebuie sa aveti minim 1 salariat , in acest caz.
nu mai este cazul; micro nu mai este de actualitate;
poti fi salariat dar nu este obligatoriu.