Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cale de atac împotriva unei decizii civile ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cale de atac împotriva unei decizii civile irevocabilã datã de tribunal

Dacă s-a dat o decizie civilă irevocabilă de către tribunal mai există vreo cale de atac?
Dacă da,unde se poate adresa această cale.
Vă mulţumesc.
se poate ataca prin caile extraodr: revizuire art.322 c.pr.civ si contestatia in anulare art.317 c.pr.civ, insa doar pt motivele cuprinse in art respective, dc nu va aflati intr-una din ac sit nu se mai poate ataca
mai exact despre ce este vorba?
Este vorba de respingere prin care se spune că recursul este nefondat datorita disp. art.242 alin.1 pct.2
sunteti sigur ca in temeiul art 242 alin1 pct.2 s-a respins rec ca nefondat? art242- suspendarea judecatii cauzei:
partile amandoua o cer
nici una dintre parti nu se prezintanu se prezinta (in speta acest alin)?
Cab.Av.Doroiman Camelia, Avocat
recursul a fost respins sau cauza a fost suspendata?

Recomand calduros o cerere de revizuire a hotararii intemeiat pe art. 322 pct8 c.pr.civ.