Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport

Pot sä-i fac fetitei pasaport rominesc dacä ea este näscutä in Austria si are cetätenie Austriacä? Dacä as inregistra fetita in Romänia cu domiciliul as pierde alocatia ei si cred cä este si contra legii.Ce posibilitate am ,de oarece sotul nu vrea si este si Austriac? Multumesc anticipat
nu puteti sa- faceti pasaport romanesc fara transcrierea certificatului de nastere austriac