avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport

Pot sä-i fac fetitei pasaport rominesc dacä ea este näscutä in Austria si are cetätenie Austriacä? Dacä as inregistra fetita in Romänia cu domiciliul as pierde alocatia ei si cred cä este si contra legii.Ce posibilitate am ,de oarece sotul nu vrea si este si Austriac? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: ContSters114893 , utilizator 14:26, 28 Mai 2010
nu puteti sa- faceti pasaport romanesc fara transcrierea certificatului de nastere austriac

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Familiare anita18@gmx.at anita18@gmx.at Eu sint cetätean Austriac,am o fetitä cu o romäncä care este näscutä in AUSTRIA,are pas Austriac si plecäm in Rominia sä-i särbätorim ziua de ... (vezi toată discuția)
Divort anita18@gmx.at anita18@gmx.at Am o fetitä näscutä in Austria,tatäl Austriac,am divorzat de comun acord,fetita rämine la mine,eu am hotärit sä-mi reiau numele de fatä,iar fata ... (vezi toată discuția)
Mama romanca ,tatal englez ,copil englez marilena87 marilena87 Buna ziua, as vrea sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru va rog frumos,sunt intr-o relatie de 7 ani cu un cetatean englez,eu romanca si locuim in anglia, nu ... (vezi toată discuția)