Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale care sunt autorizatiile de care am nevoie pt ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

care sunt autorizatiile de care am nevoie pt amplasarea unei rulote in parc?

Buna ziua,

doresc sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pt a primi acordul de amplasare a unei rulote (in care se va desfasura o activitate de vanzare produs alimentar) in parcul tineretului.
Totodata, amplasarea rulotei pe o strada intens circulata ce presupune?

Ps: mentionez ca rulota poate fi inlocuita cu o baraca din lemn special conceputa pt comert stradal.

Multumesc.
In primul rand va trebuie sa efectuati autorizarea activitatii de vanzare produse alimentare pe teren, deci in afara sediului social de la registrul comertului si apoi acordul de la primarie.
Nu ati specificat dar banuiesc ca firma este infiintata si are toate autorizatiile sanitare.