Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Legalitate amplasare chiosc langa un spatiu de joaca ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Legalitate amplasare chiosc langa un spatiu de joaca public

Buna ziua!

Pe aleea unui loc de joaca din Parcul Circului a fost amplasata o rulota care ocupa mult spatiu si are si mese expuse. Ma puteti indruma spre legislatia privind comertul stradal? Ma gandesc ca ar trebui sa existe reglementari privind amplasarea, spatiul maxim care poate fi ocupat/ blocat pe aleile unui parc etc. Parcul apartine de primaria generala.
Amplasamentul rulotei trebuie sa se faca in baza unei autorizatii emise de primarie.
Puteti sesiza primaria de sector in scris cu nr. de inregistrare/ data.